bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2014
  • wyświetleń: 3497

ATH przyznała tytuł honoris causa

Profesor Jan Awrejcewicz z Politechniki Łódzkiej, wybitny naukowiec zajmujący się mechaniką, we wtorek 27 maja otrzymał dyplom doktora honoris causa Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Reklama

Zgodnie z tradycją decyzja o przyznaniu doktoratu honoris causa musi być poparta pozytywnymi uchwałami senatów innych uczelni - w przypadku prof. Awrejcewicza były to Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

honoris causa
ATH przyznała tytuł honoris causa · fot. Mirosław Łukaszuk / ATH Bielsko-Biała


Dyplom wręczył rektor ATH prof. Ryszard Barcik. - Tytuł doktora honoris causa to najwyższe wyróżnienie, jakie może nadać uczelnia. Cieszę się, że otrzymał go wybitny naukowiec, związanemu z bliską nam Politechniką Łódzką - mówił rektor.

- Profesor Awrejcewicz to nie tylko wybitnie utalentowany naukowiec o wszechstronnych, interdyscyplinarnych zainteresowaniach. To również wzór do naśladowania, niezwykle pracowity, a jednocześnie otwarty na innych, ciekawy ich rozwiązań i poglądów na naukowe kwestie - wyjaśnia prof. Andrzej Harlecki, promotor doktoratu prof. Awrejcewicza, podkreślając jego ogromny dorobek naukowy.

Prof. Awrejcewicz oprócz dyplomu i kwiatów, otrzymał kilkadziesiąt listów gratulacyjnych z uczelni technicznych. Wkrótce również Politechnika Częstochowska zamierza wręczyć swój tytuł doktora honoris causa prof. Awrejcewiczowi.

ab / bielsko.info

źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.