bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2014
  • wyświetleń: 5622

Centrum rekreacji w Komorowicach

Komorowice Śląskie to jedna z nielicznych dzielnic Bielska-Białej, w której próżno szukać domu kultury, parków, placów zabaw i innych miejsc integracji społeczności lokalnej. Radna Grażyna Staniszewska zaproponowała, aby w dzielnicy wybudować centrum sportu i rekreacji.

Reklama

- Zwracam się z uprzejmą prośbą o umieszczenie w planach inwestycyjnych miasta budowy centrum sportu i rekreacji w Komorowicach Śląskich. Projekt był zgłoszony do budżetu obywatelskiego na 2014 rok, ale ze względu na znaczne przekroczenie limitu środków oraz czasu realizacji musiał odpaść - tłumaczyła radna Grażyna Staniszewska.

komorowice śląskie
Komorowice Śląskie · fot. bielsko.info


Hala sportowo-rekreacyjna miałaby stanąć na terenie przyległym do Gimnazjum nr 14. Według pomysłodawców obiekt służyłby zarówno uczniom, jak i osobom dorosłym. W hali miałyby odbywać się imprezy sportowo-rekreacyjne, miejskie rozgrywki gier zespołowych oraz imprezy kulturalne.

- Komorowice Śląskie pozbawione są całkowicie takich miejsc, które integrowałyby mieszkańców. Nie ma tu ani domu kultury, ani parku, ani choćby jednego placu zabaw. Wybudowanie hali byłoby pierwszym krokiem do poprawy tej sytuacji - dodała niezrzeszona radna.

Jak się można było domyślać propozycja radnej Grażyny Staniszewskiej nie przypadła do gustu prezydentowi miasta. Jacek Krywult argumentował, że istnieje już hala pod Dębowcem, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.