bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2014
  • 27 maja 2014
  • wyświetleń: 5797

W Bielsku ciągle dominuje PO

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wybory zwyciężyła Platforma Obywatelska, która wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość raptem o 0,35 procenta! W Bielsku-Białej bez zmian - ciągle dominuje elektorat Platformy Obywatelskiej.

Reklama

---

PO zwycięża, zatrważająco niska frekwencja

Według oficjalnych wyników, wybory do Parlamentu Europejskiego zwyciężyła Platforma Obywatelska z poparciem 32,13 proc. głosujących. PiS uzyskał 31,78 procent. Do Parlamentu Europejskiego dostanie się również koalicja SLD-UP (9,44%), Nowa Prawica (7,15%) oraz PSL (6,8%) . Frekwencja w tegorocznych wyborach do

wyniki ogólne
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku · fot. bielsko.info


Parlamentu Europejskiego wyniosła zaledwie 23,82 procent.

W Bielsku ciągle rządzi PO

Wysoki wynik Platformy Obywatelskiej w naszym mieście nie jest zaskoczeniem. Na listę partii Donalda Tuska zagłosowało 41,89 proc. uprawnionych do głosowania osób. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało wynik zbliżony do ogólnopolskiego - 30,34 proc. Trzecią siłę w naszym mieście stanowi elektorat Janusza Korwina-Mikkego - 7,99 proc. Próg wyborczy w naszym mieście przekroczył jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z 6,74-procentowym poparciem.

wyniki bielsko
Wyniki głosowania w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Frekwencja wyborcza w stolicy Podbeskidzia wyniosła 32,03 proc.

Dla kogo Bruksela?

Zgodnie z przewidywaniami w okręgu wyborczym nr 11 w Katowicach zdecydowanie najwięcej głosów otrzymał Jerzy Buzek (Platforma Obywatelska). Na byłego premiera zagłosowało 254 319 osób. Niezły wynik w naszym województwie odnotował również Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość) - 118 964 głosów oraz Janusz Korwin-Mikke (Nowa Prawica) - 67 928.

Według wyników z godziny 4.30 obok powyższej trójki do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu wyborczego został również wybrany Adam Gierek (SLD), Jan Olbrycht (PO), Jadwiga Wiśniewska (PiS) oraz Marek Plura (PO).

Bielsko bez rodzimego reprezentanta

Kandydaci, którzy utożsamiają się ze stolicą Podbeskidzia, muszą przełknąć gorzką pigułkę. Najbliżej Parlamentu Europejskiego była Mirosława Nykiel. Posłance Platformy Obywatelskiej, na którą zagłosowało 8 843 osób, zabrakło około 500 głosów.

O wiele lepszy wynik odnotował Stanisław Szwed (PiS), na którego w naszym okręgu wyborczym oddało swój głos 25 010 osób. Okazało się, że tyle głosów wystarczyło na czwarte miejsce na śląskiej liście PiS.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.