REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2014
  • wyświetleń: 3389

Zgubili dziecko na Błoniach

Błąkająca się bez opieki na bielskich Błoniach 3-letnia dziewczynka wzbudziła niepokój bielszczanina. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu policjantów, którzy ustalili, że dziecko "zagubili" rodzice w czasie wsiadania do autobusu.

W środę po godzinie 22.00 na parkingu bielskich Błoni mężczyzna odnalazł zapłakaną dziewczynkę, która nie potrafiła opowiedzieć co się stało. Dziecko było zziębnięte i wystraszone. Bielszczanin natychmiast powiadomił policjantów.

Dziewczynka została przewieziona do szpitala pediatrycznego. Badania wykazały, że oprócz ogólnego zaniedbania i temperatury ciała poniżej normy, dziecko nie miało żadnych obrażeń. W tym samym czasie mundurowi poszukiwali jej rodziców. Szybko ustalili ich dane i adres zamieszkania w jednej z kamienic w centrum miasta. Zastali tam oboje - 39-letnią matkę i 41-letniego ojca dziewczynki.

Badanie alkomatem wykazało, że znajdowali się oni w stanie po użyciu alkoholu. Mieli pod swoją opieką jeszcze 8-miesięcznego syna. Z ich relacji wynikało, że od popołudnia biesiadowali przy grillu na Błoniach, gdzie pili alkohol. Kiedy się ściemniło, wrócili autobusem do domu. Nie zorientowali się, że nie ma z nimi córki.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nieodpowiedzialnym rodzicom może teraz grozić nawet do 5 lat za kratami.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.