Wiadomości

  • 21 maja 2014
  • wyświetleń: 3982

Przegrana batalia o uczelnię

To już pewne. Niemalże 1000 studentów, którzy rozpoczęli naukę w Bielskim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym, będą musieli przenieść się do Katowic bądź Rybnika.

- Sprawa Bielskiego Ośrodka dobiega końca. Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami podjęli inicjatywę, która miała na celu utrzymanie BOND-u - taką informację przedstawili we wtorek studenci, którzy przez ostatnie dwa miesiące walczyli o zmianę decyzji senatu Uniwersytetu Ekonomicznego.

BOND
Bielski Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny będzie działał do 30 września · fot. Uniwersytet Ekonomiczny


Przypominamy, że kilka dni wcześniej rektor uczelni odrzucił propozycję prezydenta Jacka Krywulta, który zaproponował aby BOND korzystał z budynków po wygaszanym Kolegium Nauczycielskim. Według władz Uniwersytetu Ekonomicznego uczelni nie stać na utrzymanie dwóch obiektów.

W Bielskim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym studiowało blisko 1000 studentów. Senat uczelni, który w marcu podjął decyzję o zakończeniu kształcenia w Bielskim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym, uzasadnił ją m.in. zmianami prawnymi, trudną sytuacją ekonomiczną publicznych uczelni wyższych oraz kryzysem demograficznym.

BOND jest kolejną uczelnią wyższą, która znika z edukacyjnej mapy stolicy Podbeskidzia. Kilka miesięcy temu Urząd Marszałkowski w Katowicach zdecydował o likwidacji bielskiego Kolegium Nauczycielskiego.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.