Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2014
  • wyświetleń: 2431

W miasto trzeba zainwestować

Po galicyjskiej stronie naszego miasta odbyła się konferencja prasowa dwóch kandydatów do Parlamentu Europejskiego z ramienia Polski Razem Jarosława Gowina. Marek Migalski i Adam Rakszawski zwrócili uwagę, że Bielsko-Biała musi stać się centrum silnego subregionu województwa.

Marek Migalski to jeden z nielicznych polityków, który z szacunkiem podchodzi do tożsamości własnej mieszkańców Podbeskidzia. Eurodeputowany wziął udział w konferencji innego kandydata do Parlamentu Europejskiego - Adama Rakszawskiego.

konferencja rakszawski
Konferencja Marka Migalskiego i Adama Rakszawskiego · fot. mat. prasowe


- Władze wojewódzkie i regionalne centrale partyjne w Katowicach dostrzegają wyłącznie śląską część województwa. Jednoczenie ignorują znaczenie tożsamości, kultury i historii jej małopolskich części. Dotyczy to również Bielska-Białej. Dotowane są wyłącznie programy promujące naszą rzekomą "śląskość". Przykładem jest program "Szlak kulinarny śląskie smaki' czy też "Śląski szlak architektury drewnianej", obejmujące teren dzielnicy Mikuszowice Krakowskie i Żywiecczyznę - mówił Adam Rakszawski.

Według kandydata do Parlamentu Europejskiego z ramienia partii Jarosława Gowina nie ma innej drogi dla Bielska-Białej i Podbeskidzia, jak rozwój inwestycji przemysłowych, komunikacyjnych i edukacyjnych. - Bielsko-Biała musi stać się centrum silnego subregionu województwa, a nie subregionem określanym we wcześniejszych strategiach jako "południowe tereny wsparcia" - kontynuował Adam Rakszawski.

Reprezentant Polski Razem tłumaczył, że Podbeskidziu przypisano rolę ośrodka turystyki, w domyśle miejsca wypoczynku dla mieszkańców aglomeracji śląskiej oraz sypialni dla osób tam pracujących. - Ta rola nam nie odpowiada, nie godzimy się na to. Bielsko - Biała była "miastem stu przemysłów", kanalizację, tramwaj i telefony mieliśmy wcześniej niż Wiedeń. Żywiec był również prężnym ośrodkiem gospodarczym. Chcemy by Podbeskidzie było prężnym gospodarczo, bogatym regionem - zakończył kandydat do Parlamentu Europejskiego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.