Wiadomości

  • 17 maja 2014
  • wyświetleń: 4680

Są sprawcami 1/3 wypadków

Policjanci z bielskiej drogówki spotkali się z gimnazjalistami. Celem spotkania, które odbyło się w ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", było uwrażliwienie młodych kierowców na bezpieczne zachowania na drodze.

Jak wynika z analizy statystyk drogowych, młodzi kierowcy w wieku 18 do 25 lat są sprawcami co trzeciego wypadku drogowego. Stąd też zagadnienia poruszane w czasie spotkań mają uświadomić młodym ludziom ograniczone umiejętności w kierowaniu pojazdami oraz obniżyć skłonność do szybkiej i brawurowej jazdy i podejmowania ryzyka na drodze.

wypadek
Według statystyk policji młodzi kierowcy są sprawcami co trzeciego wypadku drogowego · fot. kartyratownicze.pl


Uczniowie wysłuchali informacji przygotowanych przez mł.asp. Krzysztofa Stankiewicza z Wydziału Ruchu Drogowego na temat stanu bezpieczeństwa na bielskich drogach. Podczas swojego wykładu policjant zwrócił uwagę, nie tylko na dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych, ale również na aspekt prawny, psychologiczny i moralny dotyczący sytuacji w jakiej znajduje się sprawca wypadku drogowego.

Młodzież obejrzała także film przestrzegający przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze. Zaakcentowany został również problem kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.