bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2014
  • wyświetleń: 5645

Nocne zwiedzanie nekropolii

Za nami:

W najbliższą sobotę w ramach nocy muzeów zostanie otwarty, zamknięty na co dzień, stary cmentarz ewangelicki w Bielsku-Białej przy ulicy Frycza Modrzewskiego.

Jest to jedna z dwóch okazji w roku, kiedy można zwiedzić nieczynną od czasów II wojny światowej nekropolię. W programie oprowadzanie z przewodnikiem w nocnej scenerii oraz poznanie historii i tajemnic miejsca. Zostaną także zaprezentowane zbiory, które na co dzień znajdują się w magazynach parafii.

cmentarz ewangelicki
Nagrobek na starym cmentarzu ewangelickim · fot. ab / bielsko.info


Podczas zwiedzania zbierane będą pieniądze na ratowanie cmentarza. Noc otwartą organizuje Komitet Ochrony Starego Cmentarza Ewangelickiego, który oprócz ochrony obiektu wdraża projekt budowy na terenie nekropolii Parku Pamięci.

Start imprezy o godzinie 21:00 przed bramą cmentarza, która będzie otwarta do północy.

W razie dużych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione do Kościoła Zbawiciela na Placu Lutra (poniżej cmentarza), gdzie zostaną zaprezentowane zbiory z magazynów oraz prezentacja multimedialna dotycząca cmentarza. Będzie również możliwość zwiedzenia kościoła Zbawiciela.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.