Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2014
  • wyświetleń: 2860

Potężne opady, będą podtopienia?

W środę nad nasz kraj nadciągną potężne opady - ostrzega portal Łowca Burz. Jak dodają jego autorzy, załamanie pogody przyniesie kilkudniowe silne opady, a najgorzej ma być na południu Polski, gdzie spaść może nawet do 100 litrów wody na m kw. w ciągu 2-3 dni.

Jak dowiadujemy się z serwisu Łowców Burz, w ciągu ostatnich dni wszystkie wiodące globalne modele numeryczne zaczęły obliczać dla Polski bardzo pesymistyczne prognozy.

Ostrzeżenie meteorologiczne dla rejonu Podbeskidzia wydało również Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Według prognoz obfite opady deszczu rozpoczną się w środę o godzinie 18.00 i mogą potrwać do piątku. Prognozowana wysokość opadów wyniesie od 5 mm do 40 mm.

powódź czechowice
Niemalże rok temu obfite opady deszczu spowodowały podtopienia na Podbeskidziu · fot. bielsko.info


- Potężny gradient baryczny, silny północny wiatr oraz obecność bariery orograficznej w postaci Karpat i Sudetów będzie nasilać opady. Sytuacja niepokojąco przypomina tę, z którą mieliśmy do czynienia dokładnie 4 lata temu - czytamy na portalu Łowca Burz.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.