Wiadomości

  • 14 maja 2014
  • 16 maja 2014
  • wyświetleń: 15030

Sebastian Olma w finale Top Chef!

26-letni bielszczanin Sebastian Olma dostał się do finału programu Top Chef. W ostatnim odcinku z 14 maja, jako pierwszy z piątki uczestników programu, wywalczył awans do finału, w którym powalczy o tytuł Top Chefa i 100 tys. złotych!

Sebastian Olma jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w drugiej edycji Top Chefa. Emitowany na Polsacie program łączy w sobie sztukę gotowania z emocjonującą rywalizacją, wszystko pod czujnym okiem profesjonalnego jury. Startują w nim zawodowi kucharze, którzy walczą o 100 tys. złotych.

Bielszczanin przebrnął przez gęste sito eliminacji i dotarł do finału programu.

sebastian olma
Sebastian walczy o finał Top Chefa · fot. Grzegorz Pytka / Top Chef


Związek Sebastiana z kuchnią powstał już w... przedszkolu, kiedy mały Sebek musiał za karę pomagać paniom kucharkom przy przygotowywaniu posiłków.

- Oczywiście nie obyło się też bez kręcenia po domowej kuchni, kiedy mama lub babcia gotowała, ale zazwyczaj szybko mnie wyganiali, bo dużo zamieszania, a nic z tego nie wychodziło - mówi finalista programu Top Chef.

Sebastian swoją prawdziwą przygodę z gotowaniem rozpoczął w Anglii, gdzie pracował w kilku restauracjach - m.in. Gordona Ramseya i Toma Aikensa.

- Mój wyjazd na wyspy nie był tylko po to, żeby zarobić pieniądze i wrócić do domu, tylko po to by pracować w jak najlepszych miejscach i dla jak najlepszych szefów kuchni. Praca w każdej restauracji bardzo ciężka po 16-18 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, więc inaczej niż w Polsce. Tam jest zupełnie inna presja na kucharzach wszystko musi być idealne i na czas - opowiada młody kucharz.

Doświadczenie zdobyte w Anglii procentuje. Widać to choćby po daniach, które Sebastian przygotowuje w programie.

- Udział w takim programie jest szansą pokazania naprawdę dużej grupie odbiorców, że jest ktoś taki jak ja ma swoją pasję. Może dzięki właśnie udziałowi w tym programie będę mógł spełnić swoje marzenia - kończy Sebastian Olma.

Emisja finałowego odcinka w środę 21 maja o godzinie 20:35 na antenie Polsatu. Trzymamy kciuki!

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.