bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2014
  • 19 maja 2014
  • wyświetleń: 8255

Bezkonkurencyjni Kenijczycy - foto

Podium tegorocznego 22. Biegu Fiata zostało opanowane przez trójkę biegaczy z Kenii. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Abel Kibet, który dystans pokonał w 29 minut i 20 sekund.

Reklama

Ponad 1200 uczestników wzięło udział w 22. Biegu Fiata, który odbył się w niedzielę w Bielsku-Białej. Oprócz licznej rzeszy biegaczy w biegu głównym na dystansie 10 km wystartowała również młodzież na dystansie 3 km, a także zawodnicy na wózkach.

22. Bieg Fiata · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach 22. Biegu Fiata odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz 3. Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km i Bieg Policjantów. W tegorocznym biegu wystartowali zawodnicy Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Austrii, USA, Kenii oraz Irlandii.

Bieg główny został zdominowany przez reprezentantów Kenii, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Zwycięzcą został Abel Kibet z czasem 29:20. Najszybszą z kobiet była Iwona Lewandowa z wynikiem 33:22, a w kategorii wózków wygrał Zbigniew Baran z rezultatem 18:15

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie www.biegfiata.pl.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.