Wiadomości

  • 12 maja 2014
  • 14 maja 2014
  • wyświetleń: 6548

Umówili się, że zrobią zadymę

Zamaskowani kominiarkami, szalikami i kapturami myśleli, że pozostaną anonimowi i bezkarni. Srogo się jednak pomylili. Bielscy policjanci zatrzymali 14 sprawców niedzielnej burdy na stadionie w Hecznarowicach.

Zaledwie dwie doby potrzebowali śledczy na ustalenie i zatrzymanie chuliganów, którzy pobili kibiców na stadionie w Hecznarowicach, w czasie meczu bielskiej B klasy pomiędzy drużynami LKS Hecznarowice i KS Bystra. Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 23 lat, mieszkańcy powiatu bielskiego.Wszyscy byli zaskoczeni tak szybkim działaniem stróżów prawa. Nie spodziewali się, że kiedykolwiek zostaną zatrzymani. Z ustaleń wynika, że nie są oni kibicami drużyn, które brały udział w rozgrywkach. Nie byli też wcześniej karani. W czasie towarzyskiego spotkania umówili się, że zrobią "zadymę" podczas niedzielnego meczu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za udział w zbiegowisku, w czasie którego dopuścili się gwałtownego zamachu na inne osoby, może im grozić do 3 lat za kratami. Prokurator zastosował już wobec nich dozory policyjne, połączone z zakazem przebywania w miejscach, gdzie odbywają się mecze piłkarskie w ramach wszystkich klas podokręgu PZPN Bielsko-Biała.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.