Wiadomości

  • 9 maja 2014
  • wyświetleń: 2391

Areszt dla nożownika z Bielska

Informacje przekazane przez świadka przyczyniły się do zatrzymania 55-letniego napastnika, który ugodził nożem w szyję swojego 34-letniego kolegę.

Do zdarzenia doszło na bielskiej ul. Sukienniczej, gdzie dwaj pijani mężczyźni wszczęli awanturę. Pokłócili się, bo starszy z nich zabrał młodszemu telefon komórkowy i gotówkę. Pomimo próśb, nie zamierzał oddawać przywłaszczonych rzeczy. W czasie szamotaniny napastnik wyjął nóż, którym dwukrotnie ugodził w szyję swoją ofiarę.

areszt
Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia · fot. KMP Bielsko-Biała


Pokrzywdzony doznał rany ciętej tchawicy. Przewrócił się, ale sprawca nadal kontynuował atak. Bił i kopał mocno już krwawiącą ofiarę, po czym rzucił się do ucieczki. Na miejsce wezwano pogotowie, które udzieliło rannemu pomocy.

W pościg za sprawcą ruszył na rowerze jeden ze świadków zdarzenia, który zadzwonił na numer alarmowy i na bieżąco relacjonował dyżurnemu drogę jego ucieczki. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol, który po krótkim pościgu zatrzymał napastnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko promil alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

Nazajutrz zatrzymany usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego, za co może mu grozić nawet do 10 lat za kratami. Na wniosek policji i prokuratury, bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.