Wiadomości

  • 8 maja 2014
  • wyświetleń: 2523

"Alkohol i narkotyki" na drogach

Od wczesnych godzin rannych trwają policyjne działania "Alkohol i narkotyki". Policjanci ze śląskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole, mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Czujnemu oku mundurowych nie ujdą także kierujący pod działaniem środków odurzających.

Celem czwartkowej akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zorganizowali kilkadziesiąt punktów kontrolnych na terenie województwa. W działaniach wykorzystują cały dostępny sprzęt służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat

new / bielsko.info

źródło: KWP Katowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.