Wiadomości

  • 1 maja 2014
  • wyświetleń: 1791

Ciężki okres dla "drogówki"

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku będą czuwać policjanci ruchu drogowego.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od środy na trasach wylotowych z miast pojawiło się więcej patroli.

kontrola drogowa
Długi weekend do okres intensywnej pracy drogówki · fot. KMP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

- Przypominamy, że do głównych przyczyn wypadków drogowych zalicza się: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierną prędkość oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
Apelujemy do kierujących o rozwagę Jedźmy z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze!
- apelują policjanci.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.