Wiadomości

  • 2 maja 2014
  • wyświetleń: 5010

Roboty z ATH znów w czołówce

Roboty studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki zdobyły czołowe miejsca na kolejnych zawodach, tym razem w słowackiej Bratysławie.

Międzynarodowe zawody InstRobot zorganizowane zostały w sobotę 26 kwietnia przez Instytut Robotyki i Cybernetyki - Slovak University of Technology w Bratysławie. Jak podają organizatorzy, są to jedne z pierwszych, a zarazem najstarszych zawodów robotów w Europie Środkowej.

ISTROBOT'2014 - Bratysława · fot. Koło naukowe "Inżynier na miarę XXI wieku"


Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki: Bartłomiej Gola oraz Mariusz Kózka zdobyli pierwsze oraz trzecie miejsce w konkurencji Freestyle, podczas której prezentowali przygotowane przez siebie roboty. Ocenie podlegała konstrukcja, zastosowane rozwiązania oraz prezentacja pracy. Komisja konkursowa składała się z pracowników naukowych uczelni oraz sponsorów zawodów.

Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno pod względem zgłoszonych robotów, jak i osób odwiedzających. Zarejestrowano 84 roboty do czterech konkurencji. W zawodach wzięli udział uczestnicy ze Słowacji, Czech, Polski, Niemiec, Austrii, Macedonii oraz Egiptu.

Roboty przygotowane przez naszych studentów cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Stoisko było przez cały czas oblegane przez zwiedzających, a w szczególności przez dzieci. Bartłomiej Gola oraz Mariusz Kózka zostali poproszeni o udzielenie wywiadu ogólnokrajowej Telewizji Markiza, podczas którego mówili o kolejnych etapach budowy swoich robotów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.