bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1842

Europejska feta w parku

Za nami:

Z okazji X rocznicy wejścia Rzeczpospolitej Polskiej do Unii Europejskiej 1 maja 2014 roku na terenie Parku im. Juliusza Słowackiego w Bielsku-Białej oraz w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się Festiwal Projektów Euroregionu Beskidy.

piknik euroregionu


Podczas festiwalu Beneficjenci Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy będą mieli okazję zaprezentować z parkowej sceny oraz stoisk promocyjnych swoją działalność w powiązaniu efektami zrealizowanych projektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka w latach 2007-2013.

Na scenie oraz w jej okolicach będą się odbyć m.in. pokazy służb ratunkowych, występy regionalnych zespołów folklorystycznych, degustacje lokalnego dziedzictwa kulinarnego, pokazy judo czy też strzelectwa łuczniczego.

Na Orliku będą rozegrane mecze pokazowe piłki nożnej, siatkowej oraz ćwiczenia otwarte z instruktorami fitness. Odwiedzający festiwal będą mogli również skorzystać z porad instruktorów na temat nordic walking oraz przemierzyć pod ich okiem krótkie trasy na terenie parku Słowackiego.

bielskie centrum kultury
W Parku Słowackiego wystąpi wiele regionalnych zespołów · fot. Bielskie Centrum Kultury


Na najmłodszych uczestników czekać będą konkursy z nagrodami i zabawa organizowana przez profesjonalnych animatorów na terenie interaktywnego placu zabaw oraz mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

W godzinach wieczornych na scenie Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej obchody rocznicowe uświetni koncert Jaromira Nohavicy, czeskiego pieśniarza, którego twórczość jest znana m.in. z list przebojów wielu polskich rozgłośni radiowych.

Osoby dla których zabraknie biletów wstępu do sali koncertowej BCK, będą mogły na żywo obejrzeć i odsłuchać bezpośrednią transmisję koncertu za pośrednictwem telebimu i nagłośnienia ustawionego na parkowej scenie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.