bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1410

Pątnicy ruszyli do Łagiewnik

Ponad tysiąc osób wyruszyło z sanktuarium w Bielsku-Białej Hałcnowie w II pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Kulminacyjnym momentem pielgrzymki będzie zawierzenie diecezji Bożemu Miłosierdziu przez ordynariusza. Bp Roman Pindel dokona tego aktu 3 maja w sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach.

- Treść aktu zawierzenia zawiera słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II, gdy 17 sierpnia 2002 roku zawierzał świat Bożemu Miłosierdziu, a następnie zawierają prośbę i zawierzenie wszystkich parafii diecezji wraz z duszpasterzami, wspólnot zakonnych, instytutów życia konsekrowanego, rodzin dzieci i młodzieży, a także osób, które znajdują się w szczególnej potrzebie - zaznacza ks. Stanisław Joneczko.

Jedna z organizatorek pielgrzymki Irena Papla poinformowała, że w tym roku pielgrzymi pójdą w 4 grupach, których nazwy pochodzą od opiekunów duchowych: bł. Michała Sopoćki, św. Jana Pawła II, św. Faustyny i św. abp. Józefa Bilczewskiego.

Trasa pielgrzymki, która wyruszyła z bielskiego sanktuarium w Hałcnowie prowadzi przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką Radziszów, Świątniki Górne i Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do Łagiewnik 3 maja, w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przed nawiedzeniem sanktuarium Miłosierdzia Bożego, modlić się będą w Centrum Jana Pawła II.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.