Wiadomości

  • 1 maja 2014
  • wyświetleń: 5693

Będą nowe wiaty przystankowe

Nowoczesna wiata przystankowa przy ulicy Dmowskiego przeszła pozytywnie testy Urzędu Miejskiego. Podobnych przystanków możemy spodziewać się w najbliższym czasie w ścisłym śródmieściu Bielska-Białej.

Końcem 2011 roku przy ulicy Dmowskiego postawiono nowoczesną wiatę przystankową. Przystanek ma lekko łukowaty dach, a na froncie konstrukcji można odczytać nazwę oraz numery linii autobusowych. Oświetlenie wiaty zapewniają panele słoneczne.

wiata dmowskiego
Nowoczesna wiata przystankowa przy ul. Dmowskiego · fot. bielsko.info


- Szukaliśmy przez jakiś czas rozwiązań na ciekawe wiaty przystankowe. Zaletą wiaty, która stoi przy ulicy Dmowskiego jest jej modułowość, co oznacza, że można ja w dowolny sposób powiększać lub zmniejszać. To ważne, bo są w mieście miejsca gdzie nie są potrzebne duże przystanki, a są też takie, gdzie jest to wręcz wskazane - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Choć od czasu instalacji wiaty minęły już ponad dwa lata, nowoczesny przystanek ciągle jest "rodzynkiem" na mapie komunikacyjnej Bielska-Białej. Na szczęście ma to się niebawem zmienić.

- Testy wiaty wypadły pomyślnie. W najbliższym czasie zlecimy przygotowanie projektu technicznego nowych wiat, co będzie postawą do ogłoszenia przetargu na ich wykonanie i montaż. Wymiana wiat będzie prowadzona sukcesywnie, z pewnością przez kilka lat - dodaje Tomasz Ficoń.

wiata dmowskiego
Nowoczesna wiata przystankowa przy ul. Dmowskiego · fot. bielsko.info


Na początku nowe przystanki pojawią się najprawdopodobniej w ścisłym śródmieściu, m.in. wzdłuż ulicy 3 Maja.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.