bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2615

Motocykliści ruszyli na szosy

Policjanci z bielskiej drogówki uczestniczyli w przedsięwzięciu realizowanym przez ks. Jana Byrta z parafii ewangelickiej w Szczyrku. O godz. 11.00 rozpoczęło się ekumeniczne nabożeństwo dla motocyklistów inaugurujące sezon motocyklowy "Beskidy 2014".

W czasie nabożeństwa policjanci udzielili praktycznych porad, jak bezpiecznie jeździć na jednośladach, a po jego zakończeniu rozdawali elementy odblaskowe. Każdy mógł też zasiąść na symulatorze wypadków drogowych.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego · fot. KMP Bielsko-Biała


Nabożeństwo prowadzili dwaj motocykliści - ks. Jan Byrt ze Szczyrku i Henryk Mach z Bielska Białej. W nabożeństwie uczestniczyła Posłanka Mirosława Nykiel, przedstawiciele WORD-u w Bielsku-Białej oraz policjanci z bielskiej drogówki na czele z naczelnikiem podinsp. Krzysztofem Gałuszką, asp. Krzysztof Stankiewicz oraz mundurowi pełniący na co dzień służbę na motocyklach.

W czasie nabożeństwa asp. Krzysztof Stankiewicz przedstawił policyjne statystyki dotyczące wypadków z udziałem motocyklistów. Apelował o rozwagę i ostrożność, prosząc jednocześnie miłośników jazdy na dwóch kółkach o edukowanie swoich młodszych kolegów. Zaprezentował także film o znaczeniu elementów odblaskowych dla motocyklistów. Po nabożeństwie policjanci rozdali odblaski. Do dyspozycji uczestników był również symulator wypadków z WORD w Bielsku-Białej.

Organizatorzy zapewnili wspólne biesiadowanie przy ognisku i przejazd beskidzkimi drogami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.