bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3253

Czy to definitywny koniec BOND-a?

Na początku kwietnia prezydent miasta Jacek Krywult wysłał pismo do rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ws. zaniechania likwidacji filii Uniwersytetu Ekonomicznego. Odpowiedź z Katowic nie jest zbyt optymistyczna...

Miasto finansowo nie wesprze uczelni

Jednym z powodów likwidacji Bielskiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego były problemy finansowe. Władze Uniwersytetu Ekonomicznego argumentowały, że lokalny samorząd nie chciał materialnie wspomóc filii uczelni.

- Trudno zrozumieć wypowiedzi pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy na łamach lokalnej prasy twierdzą, że gmina nie była zainteresowania wspieraniem uczelni - pisał do rektora prezydent Jacek Krywult.

W odpowiedzi prof. dr hab. Leszek Żabiński przypomniał gospodarzowi Bielska-Białej rozmowę z 7 lutego 2014 roku, w której Jacek Krywult miał jednoznacznie oświadczyć o nieudzieleniu pomocy finansowej dla Uniwersytetu.

W Rybniku się udało

Władze Uniwersytetu Ekonomicznego ciągle powołują się na przykład Rybnika. Tam udało się uratować wydział zamiejscowy uczeni, bowiem gmina bezterminowo użyczyła budynek o standardzie zapewniającym kształcenie na odpowiednim poziomie. Dodatkowo miejscowy samorząd wspiera pokrycie kosztów eksploatacji budynku i całego kampusu.

Ponadto Uniwersytet Ekonomiczny przeprowadził badania bielskiego rynku kandydatów na studia. Według rektora wyniki owych ankiet przyczyniły się również do podjęcia decyzji o likwidacji Bielskiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego

Radni podejmą uchwałę

We wtorek 29 kwietnia radni będą procedować nad ustaleniem stanowiska rady miejskiej Bielska-Białej w sprawie likwidacji Bielskiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego. Czy padną jakieś konkrety?

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.