bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4999

Handlował podróbkami perfum

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Bielska-Białej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę zajmującego się handlem kosmetykami z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

Policjanci wpadli na trop bielszczanina, który zajmował się obrotem towarami z podrobionymi znakami towarowymi. Przez pewien czas obserwowali "handlarza". W czwartek zatrzymali go na jednym z bielskich parkingów, gdy przepakowywał kartonowe pudła z kosmetykami do swojego samochodu. W trakcie przeszukania osobowej Dacii policjanci znaleźli kilkaset opakowań z perfumami, wodami toaletowymi i damskimi kosmetykami, najprawdopodobniej z podrobionymi znakami towarowymi. 25-latek podejrzewany o handel podróbkami został zatrzymany.

podrobione kosmetyki
Straty, jakie mogli ponieść producenci, wynoszą ponad 120 tys. złotych · fot. KMP Bielsko-Biała


Z ustaleń śledczych wynika, że straty jakie mogli ponieść producenci wynoszą ponad 120 tys. zł. Wstępne oceny przedstawicieli producentów potwierdziły, że są to podróbki. Gdyby jednak towary były oryginalne, ich wartość przekroczyłaby pół miliona złotych.Po dokładnych ekspertyzach biegłych zapadną decyzje o zarzutach, jakie usłyszy nieuczciwy handlarz. Najprawdopodobniej odpowie on za złamanie przepisów prawa własności przemysłowej, za co grozi mu wysoka grzywna i nawet 2 lata więzienia. Gdyby okazało się natomiast, że uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu, za więziennymi murami może spędzić aż 5 lat.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.