bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2014
  • 24 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 9317

Nie kibicują, bo się boją?

Antagonizmy wśród kibiców Podbeskidzia i bialskiej Stali nie są tajemnicą. W ostatnim czasie Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Podbeskidzie zawiesiło swoją działalność. Choć kibice nie podali oficjalnego powodu swojej decyzji, nieoficjalnie mówi się o szykanach ze strony fanów zza miedzy.

Kilka dni temu do naszej redakcji trafił list od mieszkańca Bielska-Białej. Anonimowy nadawca stanowczo protestuje "przeciwko widocznemu w ostatnim okresie czasu terrorowi panującemu na stadionie miejskim w Bielsku-Białej, jak i również poza tym obiektem sportowym."

kibice
Czy Bielsko-Biała musi iść śladem innych miast, w których panuje "wojna kibiców"?


Według autora listu kibice i sympatycy TS Podbeskidzie są zastraszani przez zorganizowaną grupę kibiców BKS Bielsko-Biała. Przywołuje również kilka przykładów, jak wymuszenie zawieszenia działalności stowarzyszenia sympatyków klubu, terroryzowanie kibiców z tzw. "młyna", a także zastraszanie fanów korzystających ze specjalnych autobusów MZK.

- Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem fanatykiem żadnej z drużyn bielskich, z dużym zainteresowaniem śledzę zarówno losy TSP jak i BKS, ale nie mogę zrozumieć braku reakcji oraz napiętnowania tego zjawiska przez odpowiednie służby i osoby z naszego miasta - dodaje nadawca.

Bielska policja stanowczo odpiera zarzuty przedstawione w liście. - To jest jakaś totalnie niepotwierdzona informacja. Od początku roku nie odnotowaliśmy żadnych incydentów z udziałem kibiców czy to jednej, czy drugiej drużyny. Z naszych informacji wynika, że jest spokojnie - mówi oficer prasowy bielskiej policji, nadkomisarz Elwira Jurasz.

Tak wielkim hurraoptymistą nie jest rzecznik Podbeskidzia. Marcin Zarębski nie ukrywa, że do klubu docierają niepokojące sygnały od kibiców. - Mamy świadomość, że kibice obu zespołów za sobą nie przepadają, ale chcę zapewnić, że nasz stadion, jak i jego otoczenie są w pełni bezpieczne - informuje rzecznik klubu.

Problem istnieje, jednak nikt nie ma pomysłu, jak rozsądnie go rozwiązać. Czy w Bielsku-Białej nigdy nie będzie zgody między kibicami obu drużyn?

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.