bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1426

Spokojne święta na drogach

W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z drogówki, dla których był to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze ruchu drogowego byli obecni na trasach przy drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast.

Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 2 wypadków i ponad 20 drobnych stłuczek. W Poniedziałek Wielkanocny około 16.20 w Bielsku-Białej na ul. Warszawskiej 27-letni motocyklista utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną, doznając złamania ręki.

policja kontrola
Policjanci w święta intensywnie pracowali · fot. KMP Bielsko-Biała


Z kolei w miniony piątek (18.04.) około 8.30 na parkingu przy bielskiej ul. PCK nieustalona dotąd kierująca potrąciła 86-letnią bielszczankę. Na skutek potrącenia piesza doznała złamania nogi. Kierująca odjechała z miejsca zdarzenia. Wszelkie informacje o sprawczyni tego wypadku prosimy kierować do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121255, nr alarmowe 997 lub 112.

Ponadto w okresie świątecznym policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, 51-latek kierujący Volkswagenem miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Czechowiccy policjanci zatrzymali go w piątek wieczorem na ul. Krętej.

Zatrzymany w sobotnią noc na ul. Górskiej w Bielsku-Białej, 22-latek kierujący BMW miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca był tak niezadowolony z faktu zatrzymania go przez stróżów prawa, że z chwili na chwilę stawał się coraz bardziej agresywny. Zachowywał się arogancko. Zwracał się do policjantów wulgarnym słownictwem i naruszył ich nietykalność cielesną. Teraz nie dość, że odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”, to dodatkowo tłumaczyć się będzie z ataku na policjantów i ich znieważenia. Grozi mu do 3 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.