bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1419

Kominiarze chcą być aktywni

W Bielsku-Białej powstała nowa organizacja kominiarska. Choć w przestrzeni medialnej Beskidzki Cech Kominiarzy funkcjonuje już od kilku miesięcy, oficjalnie ruszył w ostatnim tygodniu kwietnia.

- Chcemy być aktywni, zmieniać przepisy, dbać o wizerunek zawodu kominiarza i o bezpieczeństwo mieszkańców. Niestety, żadna organizacja w Polsce nie chce, albo nie potrafi tego zagwarantować. Bierzemy więc sprawy w swoje ręce - mówi mistrz kominiarski Józef Waszek, prezes Beskidzkiego Cechu Kominiarzy (BCK).

józef waszek
Mistrz Kominiarski Józef Waszek · fot. Beskidzki Cech Kominiarzy


BCK zrzesza obecnie kilkudziesięciu mistrzów kominiarskich nie tylko z Podbeskidzia, ale także z innych rejonów kraju, jak np. Małopolski. Celem działalności organizacji jest przede wszystkim zmiana części obowiązujących przepisów i dbanie o bezpieczeństwo, ale także aktywny udział w życiu społecznym całego Podbeskidzia i działalność edukacyjna.

- Byliśmy niedawno wraz z Państwową Strażą Pożarną w Żywcu współorganizatorem Konkursu Wiedzy Pożarniczej dla dzieci ze szkół żywiecczyzny. Z kolei przez całą jesień i zimę, razem z Państwową Strażą Pożarną z Bielska, prowadziliśmy akcję „Nie dla czadu”. Przestrzegaliśmy i edukowaliśmy mieszkańców powiatów cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego w zakresie bezpiecznego użytkowania mieszkań i domów w okresie grzewczym - wymienia Józef Waszek i dodaje, że to dopiero początki.

Zarząd Beskidzkiego Cechu Kominiarzy liczy siedem osób w składzie: Józef Waszek - Prezes, Piotr Marszałek - Wiceprezes, Zbigniew Matula - Wiceprezes, Piotr Waszek - Sekretarz, Mieczysław Adamus - Skarbnik, Ryszard Marchiński - Członek Zarządu, Michał Kantyka - Członek Zarządu. Rzecznikiem prasowym jest Paweł Waszek.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.