bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2014
  • 25 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 5514

Wykład o gender przerwany

W czwartek na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej miało odbyć się spotkanie o tematyce gender. Miało, bo jak się okazało, prelegenci wystraszyli się kilkunastoosobowej grupy działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Koło Naukowe Humanistów ATH zorganizowało spotkanie pt. "Porozmawiajmy o… gender". W dyskusji mieli brać udział przedstawiciele świata nauki, w tym dr Aleksandra Banot. Na spotkaniu zjawili się również działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Okazało się, że obecność narodowców nie była mile widziana.

Młodzież Wszechpolska
Wszechpolacy i ONR nie zostali dopuszczeni do dyskusji · fot. Młodzież Wszechpolska Bielsko-Biała


- Pani doktor poinformowała nas, że rezygnuje udziału w tym spotkaniu z obawy o swoje bezpieczeńśwo. Jest mi bardzo przykro, ale bez osób przygotowanych w tym temacie spotkanie zwyczajnie nie może się odbyć - poinformowała jedna z organizatorek dyskusji.

Narodowcy zapewniali o pokojowych zamiarach i chęci podjęcia rozmowy na zasadzie kontrargumentacji. Niestety spotkanie definitywnie odwołano.

- Za powód odwołania spotkania uznajemy brak merytorycznego przygotowania lewicowych aktywistów znajdujących się wśród przewidzianych prelegentów - tak sprawę widzą działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.