bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2183

Uwaga na złodziei rowerów

W ostatnich dniach łupem złodziei padły aż trzy jednoślady. Policja apeluje o ostrożność i staranne zabezpieczenie rowerów. Najwięcej z nich ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic.

Tak było ostatnio w Mesznej przy ul. Zielonej, gdzie z ternu ogrodzonej posesji zniknął Giant o wartości 800 złotych. Złodziej wykorzystał też kolejną nadarzającą się okazję i ze stojaka na rowery przed bielskim centrum handlowym przy ul. Mostowej ukradł BMX wartego 2.000 złotych. Trochę więcej trudu musiał sobie zadać rabuś, który włamał się do piwnicy przy czechowickiej ul. Bestwińskiej. Jego łupem padła "damka" warta 500 złotych.

rower
Policyjna "przechowalnia" skradzionych rowerów · fot. KMP Bielsko-Biała


Pamiętajmy, że utrudnimy złodziejom "pracę" jeśli postawimy na fachowe zabezpieczenie roweru. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower. Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie policji.

Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane. Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. "drugiej ręki" - okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.