bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1556

Rezurekcja w bielskiej katedrze

O przyjęciu prawdy o tym, że Jezus umarł i zmartwychwstał nie decyduje nauka i głosowanie, lecz wiara - podkreślał bp Roman Pindel podczas Wigilii Paschalnej sprawowanej 19 kwietnia w katedrze w Bielsku-Białej.

Ordynariusz bielsko-żywiecki, który po raz pierwszy od czasu przyjęcia sakry biskupiej przewodniczył w bielskiej świątyni Triduum Paschalnemu, udzielił w Wielką Sobotę dorosłej bielszczance sakramentów inicjacji chrześcijańskiej - chrztu, bierzmowania i komunii świętej.

rezurekcja
Procesja rezurekcyjna w bielskiej katedrze · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Bp Pindel w homilii podkreślił, że odpowiedź na pytanie, dlaczego Jezus umarł za moje grzechy i zmartwychwstał, wymaga wiary. - Nie ma tu dowodu takiego jak w matematyce, ani eksperymentu, jaki potwierdza prawa fizyki, nie ma też czegoś takiego jak głosowanie, gdzie większość może zdecydować, że jest tak, niż miałoby być inaczej - mówił i wskazywał, że najważniejszą prawdę chrześcijańską można przyjąć tylko sercem.

Wigilię Paschalną rozpoczął obrzęd poświęcenia ognia i paschału - świecy symbolizującej Zmartwychwstałego Chrystusa, przy którego świetle wkroczono do świątyni rozświetlanej świecami niesionymi przez wiernych. Podczas liturgii wszyscy zgromadzeni odnowili swoje przyrzeczenia złożone podczas sakramentu chrztu, a 19-letnia Sylwia Weronika przyjęła z rąk biskupa sakramenty chrztu świętego i bierzmowania.

Wokół bielskiej katedry przeszła procesja rezurekcyjna, którą zakończyło uroczyste błogosławieństwo ordynariusza.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.