bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3257

Prowokacja w bielskim schronisku

Do schroniska w Bielsku-Białej wpłynęła oferta prywatnej firmy, dotycząca skupowania zwierząt i transportowania ich do krajów Europy Zachodniej i Dalekiego Wschodu.

Z oferty wynikało, że płatność za każde zwierzę uzależniona będzie od wagi i wieku. Ustalono, iż firma ta nie istnieje, zaś oferta była prowokacją dziennikarską, mającą na celu sprawdzenie czy schroniska, które mają trudności finansowe, zamiast usypiać zwierzęta, byłyby skłonne sprzedawać je. Oferta była przesłana do wielu schronisk, jednak - jak przyznaje dziennikarz - żadne z nich nie odezwało się z chęcią współpracy.

schronisko bielsko
Dziennikarska prowokacja w bielskim schrodnisku · fot. dogomania.pl


Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała - Południe w Bielsku-Białej odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przekazania Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej oferty skupu psów i kotów w celu pozyskania tkanek jadalnych z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

ab / bielsko.info, źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.