bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1642

Droga krzyżowa ulicami miasta

Tradycyjnie przed Wielkanocą bielskimi ulicami przeszła Droga Krzyżowa. W nabożeństwie wzięło udział ponad tysiąc osób.

Podczas tegorocznego nabożeństwa pasyjnego - zorganizowanego po raz 17. - Wierni wsłuchiwali się w słowa bł. Jana Pawła II z jego "Testamentu", rozważań dotyczących rodziny i małżeństwa. Przypomniano też słowa papieża- Polaka wygłoszone w Kalwarii Zebrzydowskiej.

droga krzyżowa
W nabożeństwie udział wzięło ponad tysiąc bielszczan · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Wierni podążali za drewnianym krzyżem, idąc tym razem od kościoła pw. Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach do kościoła pw. św. Józefa na bielskim Osiedlu Złote Łany. Mieszkańcy stolicy Podbeskidzia przemierzyli kilkukilometrowy odcinek, idąc ulicami swego miasta i rozważając mękę Chrystusa.

Pomiędzy poszczególnymi stacjami kilkumetrowy krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych wspólnot, organizacji oraz grup apostolskich i modlitewnych. Krzyż niosły m.in. ojcowie i matki rodzin, rodzice kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków, członkowie ruchów charyzmatycznych diecezji, oraz sami kapłani.

Wokół krzyża szli harcerze i harcerki pochodniami. Droga Krzyżowa zakończyła się modlitwą w świątyni usytuowanej wśród bielskich bloków mieszkalnych. Na zakończenie biskupi udzieli wiernym uroczystego błogosławieństwa.

Pierwsza w historii Bielska-Białej uliczna Droga Krzyżowa odbyła się na terenie katedralnej parafii. Kolejne odbywały się w różnych miejscach miasta i prowadzały trasami łączącymi dwie różne parafie. Droga Krzyżowa prowadząca trasą od kościoła w Leszczynach na Złote Łany przeszła już raz w 2002 roku.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.