bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4027

Policyjni maratończycy z Bielska

Aż ośmiu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyło w maratonie w Dębnie. Podczas 41. edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2500 zawodników, w tym ponad 120 policjantek i policjantów z całego kraju, którzy walczyli o tytuł Mistrza Polski Policjantów w Maratonie.

Organizatorem XII Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli, biegnąc cztery pętle na trasie Dębno - Dargomyśl - Cychry - Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

Policyjni maratończycy z Bielska · fot. Policja


Ze startujących w maratonie reprezentantów bielskiego garnizonu najlepszy był mł. asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji. Na kolejnych miejscach uplasowali się: podinsp. Tomasz Włodarski z zespołu kontroli oraz asp. Tomasz Czernek z zespołu do walki z korupcją, mł.asp. Łukasz Warchoł i mł.asp. Marcin Nikiel - z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, sierż.szt. Krzysztof Glos z wydziału prewencji, asp. Marek Jurzak - z komisariatu I oraz asp.szt. Krzysztof Borkowski z wydziału kryminalnego. Na mecie uczestnicy nagradzani byli pamiątkowymi medalami.

Swoje sportowe pasje policjanci łączą z sumienną służbą w Policji. Jak sami przyznają, codzienne treningi to ich sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu służby oraz utrzymanie świetnej kondycji fizycznej.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.