bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1821

Sukces Pawła Hessa w Abu Dhabi

Kolejny dobry występ w zawodach międzynarodowych odnotował strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Bielsku-Białej- mł. asp. Paweł Hess.

hess strażak
Paweł Hess · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W dniach od 1 do 3 kwietnia w Abu Dhabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w prawie 38 stopniowym upale, odbyły się międzynarodowe zawody strażaków „UAE 2014 World Firefighter Challenge”. Kwalifikacje do zawodów uzyskało 164 zawodników z 13 krajów. Obok Pawła Hessa Polskę reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Figuła (KM PSP Kraków), Marcin Zdziebło (KP PSP Żory), Szymon Jopek (KP PSP Myślenice) oraz Jarosław Białas (KM PSP m.st. Warszawy).

Jako pierwsze zostały rozegrane biegi indywidualne w pełnym umundurowaniu. Suma najlepszych trzech czasów polskich reprezentantów pozwoliła im zająć wysokie, czwarte miejsce.
Następną konkurencją był bieg sztafetowy tandemów. Drużyna w składzie: Marcin Zdziebło oraz Paweł Hess skończyła rywalizację na czwartym miejscu, ustanawiając nieoficjalny rekord Europy.

Najlepsze w zawodach okazały się drużyny z Kanady, której reprezentanci to jedni z najlepszych zawodników na świecie startujący od lat w tej dyscyplinie, z mistrzem i rekordzistą świata - Grahamem McKenzie.

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.