bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2014
  • 10 maja 2014
  • wyświetleń: 3057

Bezpłatne warsztaty dla pacjentów

Za nami:

W sobotę 17 maja o godzinie 10.00 w Restauracji Dworek w Bielsku-Białej odbędą się darmowe warsztaty dla pacjentów neurologicznych. Tematyką spotkania będzie omówienie możliwości ćwiczenia uszkodzonego mózgu w warunkach domowych.

Warsztaty skierowane są głównie do pacjentów po udarze mózgu, urazie czaszkowo-mózgowym, z SM oraz Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Podczas zajęć zostaną omówione techniki stymulujące plastyczność mózgu oparte na najnowszych doniesieniach naukowych. Będą to między innymi: terapia lustrzana, trening mentalny oraz terapia wymuszona koniecznością. Pokazane zostaną również sposoby stymulacji przy wykorzystaniu najnowszych technologii takich jak konsola Xbox Kinect i ortezy Saebo. Wszystkie techniki pacjenci będą w stanie samodzielnie powtórzyć w domu.

W czasie spotkania zostaną również przedstawione historie niezwykłych ludzi, którzy dzięki ogromnemu samozaparciu i woli walki funkcjonują w społeczeństwie oraz uprawiają sport pomimo dużych uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego. Będzie również czas na luźną dyskusję i pytania.

mózg


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy się zarejestrować pod numerem telefonu: 606-300-315 lub e-mailowo: kontakt@rehabilitacjabielsko.pl

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.