bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2014
  • 12 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4449

Budżet obywatelski: wkrótce wyniki

Do piątku mieszkańcy miasta mogli zgłaszać swoje poparcie dla zatwierdzonych projektów Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Obecnie głosy sa weryfikowane i podliczane.

Trwa gromadzenie zebranych głosów pozostałymi kanałami, następnym etapem będzie weryfikacja i podliczenie szczegółowych wyników poszczególnych projektów.

Po uzyskaniu ostatecznej listy projektów wyniki głosowania wraz ze wskazaniami projektów do realizacji zostaną podane do publicznej wiadomości (przewidywany przez Urząd Miasta termin publikacji wyników głosowania: od 30 kwietnia do 14 maja).

Garść ciekawostek odnośnie głosowania internetowego na www.obywatelskibb.pl.

W przeciągu 5 dni głosowania internauci spędzili w witrynie łącznie blisko 6 miesięcy.Na witrynę zaglądano ze wszystkich państw Europy, a także z m. in. Japonii, Sri Lanki, Tanzanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Nepalu. Na witrynę zajrzał (statystycznie) co siódmy mieszkaniec miasta, a sama witryna została wyświetlona ponad ćwierć miliona razy.

Około 80% głosujących oddało wszystkie 10 punktów poparcia na jeden projekt. Pierwszy głos wpłynął w 34 sekundzie głosowania, ostatni na 9 sekund przed jego końcem.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.