bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1750

Chciał dokonać samospalenia

W poniedziałek wieczorem do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zgłosił się 52-letni mężczyzna twierdząc, że ma problemy finansowe. W trakcie rozmowy z dyżurnym mężczyzna wybiegł z komisariatu, oblał się łatwopalną cieczą i próbował się podpalić.

próba samobójcza
Policjanci udaremnili próbę samobójczą · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzięki czujności oraz dużemu doświadczeniu dyżurnego komisariatu, policjanci udaremnili próbę samobójczą, do której mogło dojść przed budynkiem Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej. Prawdopodobnie problemy finansowe pchnęły mężczyznę do podjęcia desperackiego kroku zmierzającego do odebrania sobie życia. Błyskawiczna reakcja obecnych na miejscu policjantów zapobiegła tragedii.

Policjanci w trakcie obezwładniania mężczyzny wytrącili mu z ręki kanister z łatwopalną cieczą, którą oblał się po głowie. Mężczyzna nie zdążył sięgnąć po zapalniczkę. Po udaremnieniu próby samobójczej 52-latkowi udzielono pierwszej pomocy, a następnie wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala.

Policjanci natychmiast skontaktowali się z rodziną niedoszłego samobójcy. Ustalono, że nie zagraża im bezpośrednie niebezpieczeństwo, udzielono im pomocy, w tym objęto ich opieką psychologiczną. Pod opieką lekarzy specjalistów pozostaje także 52-letni mężczyzna. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy prowadzą śledczy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.