bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • 5 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4316

Dziewczyny odwiedziły ATH

Szycie kombinezonów narciarskich, kierowanie robotami przemysłowymi, a także "lepienie" figurek przy pomocy drukarki trójwymiarowej - to jedne z wielu zajęć, jakie cieszyły się dużym zainteresowaniem licealistek, które w czwartek odwiedziły Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Alicja Podstawny na początku 2010 roku skończyła na ATH studia magisterskie na kierunku mechanika i budowa maszyn. W kwietniu tamtego roku podczas Targów Pracy, organizowanych na uczelni, złożyła podanie o pracę w Eaton, jednej z dużych firm branży automotive, miesiąc później została tam zatrudniona.

dziewczyny na politechniki
Dziewczyny odwiedziły ATH · fot. ATH Bielsko-Biała


Dziś w tej samej firmie jako technolog produkcji odpowiada za całą linię produkcyjną. - Nieustannie wykorzystuję wiedzę, jaką zdobyłam na studiach w ATH. Dzięki tym studiom mam bardzo dobrą pracę - mówiła Alicja Podstawny do licealistek i ich kolegów, którzy w czwartek 3 kwietnia odwiedzili Akademię Techniczno-Humanistyczną.

W tej samej firmie pracuje Klaudia Pezda-Bieńko, jeszcze studentka ATH, ale już ze sporym doświadczeniem zawodowym. - Rok temu, również podczas targów pracy, złożyłam swoje dokumenty. Rekrutacja poszła szybko, dziś jestem tam inżynierem utrzymania ruchu - opowiadała gościom ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na politechniki", w której bielska Akademia w tym roku po raz kolejny brała udział.

ath dziewczyny na politechniki
Uczelnia przygotowała tego dnia wiele ciekawych zajęć dla kandydatek · fot. ATH Bielsko-Biała


Uczelnię odwiedziło ponad 150 uczennic i uczniów liceów. Oprócz wykładu Akademia przygotowała dla nich przede wszystkim zajęcia w laboratoriach. Licealistki miały m.in. możliwość tworzyć figurki ze specjalnego proszku, który w drukarce trójwymiarowej przybiera żądaną postać. Kierowały również robotami przemysłowymi, co okazało się wcale nie takie proste.

Mogły też poznać tajemnice kombinezonu narciarskiego. Marcelina Hula, producentka takich strojów dla naszej kadry w skokach narciarskich, jest absolwentką ATH, magistrem inżynierem włókiennictwa, i jak sama przyznaje, wiedza zdobyta na studiach pozwala jej prowadzić taką firmę.

Panie w Akademii Techniczno-Humanistycznej stanowią prawie dokładnie połowę wszystkich studentów, bo spośród blisko 6,7 tys. osób, kobiet jest tutaj 3,25 tys. Trzeba jednak przyznać, że na kierunkach technicznych, przede wszystkim związanych z mechaniką i budową maszyn oraz automatyką i robotyką, dziewcząt studiuje dużo mniej, niż chłopców.

Akcja zachęcała dziewczęta do podjęcia studiów inżynierskich. Na ATH inżynierem można zostać studiując mechanikę i budowę maszyn, zarządzanie i inżynierię produkcji, informatykę, automatykę i robotykę, inżynierię środowiska, ochronę środowiska, włókiennictwo, budownictwo i transport.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.