bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3389

Oddali hołd ofiarom Katynia

Pod pomnikiem ofiar pomordowanych przez NKWD w Katyniu i innych miejscach straceń przy Kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej wystawiono wartę honorową.

W kwietniu 1940 roku, ponad 21 tysięcy polskich oficerów, duchownych, urzędników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej zostaje zgładzonych bez procesów i wyroków w lasach Katynia, Charkowa, Starobielska i innych znanych i mniej znanych miejscowości.

Oddali hołd ofiarom Katynia · fot. KMP Bielsko-Biała


Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń sprzed 74 lat w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej odprawiona została uroczysta msza święta w intencji ofiar. Po mszy pod pomnikiem pomordowanych, strzeżonym podczas uroczystości przez wartę honorową policjantów i żołnierzy, licznie zgromadzili się kombatanci, przedstawiciele bielskiego samorządu i stowarzyszeń, urzędów i instytucji, by uczcić pamięć poległych i złożyć wiązanki kwiatów.

Podczas tegorocznych obchodów kwiaty pod pomnikiem złożyła także delegacja bielskich policjantów na czele z Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdan Zarębą.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.