bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2014
  • wyświetleń: 4551

Udostępniają drukarki 3D

Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej uruchomiła pierwsze w regionie laboratorium FabLab. Laboratorium mieści się w Beskidzkim Inkubatorze Technologicznym.

Laboratorium wyposażono w urządzenia umożliwiające wykonywanie elementów z materiałów plastykowych w oparciu o technologię druku przestrzennego 3D. Do dyspozycji użytkowników przekazano drukarki 3D, a także skaner przestrzenny, który ułatwi tworzenie cyfrowych modeli rzeczywistych przedmiotów.

Otwarcie FabLab Bielsko-Biała · fot. UM Bielsko-Biała


Podczas wydarzenia zaprezentowano historię rozwoju technologii 3D i możliwości, jakie daje wykorzystanie druku 3D oraz zademonstrowano drukarki, jako narzędzia innowacyjnego designu, prototypowania i wytwarzania rzeczywistości.

Laboratorium dostępne będzie dla odbiorców zarówno prywatnych, jak i instytucjonalnych z regionu, chcących w szybki i tani sposób zweryfikować przyjęte założenia modelu czy wykonać prototypy.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.