bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2014
  • wyświetleń: 5253

Czy o taką pamięć chodzi?

Bielski radny Józef Łopatka jest zniesmaczony organizacją tegorocznego Marszu Żołnierzy Wyklętych, w którym brały udział środowiska kibicowskie.

Podczas obrad rady miejskiej radny Józef Łopatka wykorzystał obecność posła Stanisława Pięty, który był jednym z głównych organizatorów uroczystości upamiętniających żołnierzy wyklętych.

marsz pamięci żołnierzy wyklętych
Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych · fot. Alina Świeży-Sobel /Gość Niedzielny


- Robicie niedźwiedzią przysługę tym wspaniałym ludziom. Raz słyszałem religijne śpiewy, a raz "sierpem i młotem w czerwoną hołotę". Coś mi tu nie pasuje, jedno z drugim nie współgra. Robicie złą rzecz - krytykował radny Józef Łopatka.

Wywołany do tablicy parlamentarzysta nie widzi nic złego w skandowaniu antykomunistycznego hasła. - To był marsz poświęcony żołnierzom wyklętym. Oni z czerwoną hołotą się nie pieścili. Przegrali tę walkę, ale pamięć o nich się odradza i się całkowicie odrodzi. Prawdziwą Polskę zbudujemy na tradycji żołnierzy wyklętych, a nie na jakiś po PZPR-owskich popłuczynach - tłumaczył Stanisław Pięta.

Głos w sprawie marszu zabrał także prezydent Jacek Krywult. Gospodarz miasta stwierdził, że poseł Stanisław Pięta nie może sobie przypisywać tytułu jedynego interpretatora historii Polski. - Jest pan za młody, żeby robić takie oceny. Zapraszanie na marsz młodych ludzi, którzy w tej chwili tak działają w naszym mieście, że policja i prokuratura się nimi zajmują, nie było właściwie - mówił Jacek Krywult.

Nie trzeba było długo czekać na ripostę parlamentarzysty. - Marsz przebiegał absolutnie spokojnie, obyło się bez najmniejszego incydentu. Włączanie uczestników marszu do spraw, którymi zajmuje się prokuratura nie ma żadnego związku i podstaw - zakończył Stanisław Pięta.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.