bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 marca 2014
  • wyświetleń: 1849

Pijackie trio pobiło kierowcę

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali trzech pijanych chuliganów, którzy wybili szybę w autobusie miejskim, a następnie pobili kierowcę innego pojazdu tylko dlatego, że zwrócił im uwagę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 21.00 na ul. Dworcowej. Sprawcy szli środkiem jezdni, tamując ruch i powodując zagrożenie. W pewnym momencie jeden z nich uderzył kamieniem w przednią szybę miejskiego autobusu, rozbijając ją ku zadowoleniu wandali.

41-letni kierowca Renault, widząc ich naganne zachowanie, wysiadł z samochodu i próbował ich przywołać do porządku. To tylko spotęgowało agresję sprawców, którzy zaatakowali mężczyznę i pobili go. Grozili też jego żonie.

zatrzymany
Zatrzymanym może grozić nawet do 5 lat za kratkami · fot. KMP Bielsko-Biała


Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci chwilę później zatrzymali chuliganów. Obezwładnili ich i zakuli w kajdanki. Okazali się nimi trzej bielszczanie w wieku od 22 do 30 lat. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 2 do 2,5 promili alkoholu.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieją, usłyszą zarzuty czynów o charakterze chuligańskim, co oznacza, że dopuścili się tych przestępstw publicznie, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego. O ich losie zadecyduje prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.