bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 marca 2014
  • 25 marca 2014
  • wyświetleń: 3683

Zapłacimy mniej za śmieci

Na ostatniej sesji rady miejskiej radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały, który wprowadza obniżkę stawek opłat za odpady segregowane. Więcej zapłacimy za odpady niesegregowane.

Okazało się, że stawki ustalone w 2013 roku były zbyt wysokie i powstała nadwyżka wpłat dokonanych tytułem gospodarowania odpadami komunalnymi nad kosztami całego systemu.

śmieci
Radni chcą zachęcić mieszkańców do segregowania śmieci · fot. bielsko.info


Według nowego projektu uchwały mniejsze opłaty będą uiszczać właściciele gospodarstw, w których segreguje się śmieci. I tak dla przykładu 1-osobowe gospodarstwo w przypadku selektywnego zbierania odpadów zapłaci o 2 zł taniej, 7-osobowe już o 9 złotych taniej.

Uchwała wprowadzi także podwyżkę opłat w przypadku nieselektywnej zbiórki odpadów, czyli tzw. frakcji mieszanej - od 1 złotego do 7 złotych.

- Wskazana modyfikacja stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowiłaby element polityki miasta w zakresie propagowanie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w celu osiągnięcia wymaganych wskaźników odzysku i recyklingu surowców wtórnych oraz ograniczenia masy odpadów biodegradowalnych przekazanych do składowiska - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Nowy cennik będzie obowiązywać od lipca.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.