bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2010
  • wyświetleń: 4410

Dom Kultury już po remoncie

Po wielu miesiącach prac, zakończył się remont Domu Kultury w Lipniku. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację, która była wynikiem zleconych przed kilku laty na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego prac związanych z naprawa więźby dachowej.

Dom Kultury w Lipniku
fot. UM Bielsko-Biała


Przebudowując dach pozyskano nową powierzchnię na poddaszu, którą postanowiono zaadaptować na potrzeby placówki. Przy okazji kapitalny remont przeszły również wszystkie pomieszczenia na parterze obiektu. Poddasze będzie służyło na zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywające się w Domu Kultury, a na parterze swoją siedzibę będzie miała Rada Osiedla. Będzie tam także galeria i sala wielofunkcyjna.

Obiekt został w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ważnym elementem otwarcia obiektu po modernizacji było odsłonięcie godła na fasadzie budynku. Wróciło ono na swoje miejsce po 71 latach (w 1939 roku godło zostało zrzucone ze ściany).

Całość prac kosztowała około 1,5 miliona złotych. Dzięki wykonanemu remontowi baza lipnickiego Domu Kultury powiększyła się aż trzykrotnie. Wiąże się to z koniecznością zwiększenia zatrudnienia w placówce co będzie sukcesywnie realizowane (jest na ten cel zabezpieczenie finansowe).

Dwukrotnie zwiększy się oferta Domu Kultury. Planowana liczba stałych uczestników zajęć to 400 osób, które będą pracować w 30 różnych grupach artystycznych i zespołach zainteresowań.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.