bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 marca 2014
  • wyświetleń: 7926

Węzeł Suchy Potok czy Hałcnów?

Na razie istnieje tylko na papierze, lecz w najbliższej przyszłości ma łączyć trzy kluczowe drogi na Podbeskidziu. Węzeł Suchy Potok, bo taką nazwę ma nosić łącznik dróg S69, S1 i BDI, budzi kontrowersje wśród mieszkańców Hałcnowa. Konkretnie chodzi o jego nazwę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we wszystkich projektach używa nazwy "węzeł Suchy Potok". Okazuje się, że nazwa ta nijak się ma do miejsca, w którym planowana jest jedna z największych drogowych inwestycji w południowej części województwa śląskiego. Problem ten od lat zgłaszają mieszkańcy Hałcnowa.

s69
Jaką nazwę będzie nosił węzeł w Hałcnowie? · fot. bielsko.info


- Podczas spotkań konsultacyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ze społecznością Hałcnowa kwestionowaliśmy m.in. nazwę, która brzmi węzeł Suchy Potok. Uważamy, że węzeł powinien otrzymać nazwę od nadrzędnej nazwy wsi Hałcnów, która kilkadziesiąt lat temu została włączona w granice administracyjne Bielska-Białej - mówił na ostatniej sesji radny Franciszek Nikiel.

Radny złożył oficjalną interpelację w tej sprawie na ręce prezydenta Bielska-Białej. Franciszek Nikiel tłumaczył, że podobna praktyka występuje w nazewnictwie węzłów na obwodnicy wschodniej miasta.

- Mieszkańcy Hałcnowa pogodzili się z poprzecinaniem osiedla drogami ekspresowymi. W zamian odmawiają nam symbolicznej nazwy węzła. Proszę pana prezydenta o wystąpienie z odpowiednim wnioskiem i uzasadnieniem do GDDKiA - dodał radny.

Prezydent Jacek Krywult uznał, że głos jest zasadny. - Wystąpimy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie - zakończył gospodarz miasta.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.