bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2011
  • wyświetleń: 3278

Sędziowie wygrali swój proces

Trzej sędziowie z Bielska-Białej, których za rządów PiS-u usiłowano wkręcić w udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wygrali procesy z prokuraturą - podaje Gazeta Wyborcza. Bielscy sędziowie zostaną przez prokuraturę przeproszeni i dostaną po 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Reklama

sąd, sędzia


- Skoro wyrok jest prawomocny, nie wyobrażam sobie, że nie zostanie wykonany - powiedział dla Gazety prokurator Piotr Borgieł z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

W związku z tym w ciągu najbliższych dni na łamach "Gazety Wyborczej", "Dziennika Zachodniego" oraz "Kroniki Beskidzkiej" prokuratura wykupi ogłoszenia następującej treści: "Przepraszamy za naruszenie dóbr osobistych sędziów (z podaniem ich danych personalnych) poprzez nieuzasadnione wystąpienie w październiku 2007 z wnioskiem o uchylenie im immunitetu oraz przekazanie do prasy nieprawdziwych i naruszających dobre imię informacji o podejrzeniu udziału w grupie przestępczej i popełnieniu przestępstwa korupcyjnego".

Dodatkowo śledczy będą musieli zapłacić trzem sędziom po 50 tys. zł zadośćuczynienia. Niewykluczone jednak, że prokuratura złoży skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. - Decyzję w tej sprawie podejmie Prokuratoria Generalna, której przedstawiciele uczestniczyli w procesie - mówi prokurator Borgieł.

mot / bielsko.info

źródło: Gazeta Wyborcza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.