Wiadomości

  • 28 lutego 2014
  • wyświetleń: 1423

Kradli zabytkowe cegły z cmentarza

Informacje przekazane przez świadków przyczyniły się do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy pod osłoną nocy okradali bielski cmentarz na ul. Akademii Umiejętności.

Złodzieje rozkradali cegły "austriackie" przeznaczone na remont zabytkowego, cmentarnego ogrodzenia. Zauważyli ich przypadkowi świadkowie, którzy swoje spostrzeżenia natychmiast przekazali oficerowi dyżurnemu Policji. Na miejsce skierowano patrole.

Policjanci zatrzymali rabusiów na gorącym uczynku przestępstwa w czasie, gdy mocno zaabsorbowani ładowali skradzione mienie na poloneza trucka. Sprawcami okazali się trzej bielszczanie w wieku od 23 do 31 lat. Jak ustalono, skradli oni 700 cegieł o wartości ponad 7 tysięcy złotych.

Część skradzionego mienia złodzieje zdążyli już przetransportować na jedną z posesji przy ul. Olszówki. Łup odzyskano w całości, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już także zarzuty. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.