bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2010
  • wyświetleń: 2905

Policjanci wśród ratowników

Srebrną odznakę ratownika Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymał sierż. Adam Szumski - policjant, który na co dzień pełni służbę w bielskiej drogówce. Odznaczenia i wyróżnienia wręczono podczas uroczystych obchodów Dnia Ratownika Grupy Beskidzkiej GOPR, które odbyły się w minioną sobotę w schronisku na Szyndzielni.

Sierż. Adam Szumski ratownikiem jest od 12 lat. To nie jedyny policjant w szeregach goprowców. Tę trudną, ratowniczą służbę od 23 lat pełni także mł.asp. Adam Leszczyński z Wydziału Ruchu Drogowego, który przed pięcioma laty dosłużył się złotej odznaki.

Na każde wezwanie naczelnika, bez względu na porę roku, dnia i stan pogody, udam się w góry w celu niesienia pomocy ludziom jej potrzebującym - te uroczyste słowa przysięgi, często z narażeniem własnego życia, wypełniają ratownicy GOPR.

Tylko od stycznia goprowcy przeprowadzili już ponad 1600 akcji. Dzień Ratownika jest okazją do wyrażenia słów uznania dla tych, którzy w swoim działaniu zawsze kierują się ideami służenia społeczeństwu, niesienia pomocy poszkodowanym w czasie zagrożeń.

Wszystkim ratownikom Grupy Beskidzkiej GOPR życzymy dalszych sukcesów, samych udanych interwencji i akcji ratowniczych oraz wytrwałości i wszelkiej pomyślności.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.