bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2014
  • wyświetleń: 2246

Zareagowali i zatrzymali wandali

Zarzuty uszkodzenia cudzego mienia usłyszą młodzi bielszczanie, którzy porysowali karoserię i wybili szyby w dwóch Fordach zaparkowanych na bielskiej ul. Majakowskiego.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzielę na poniedziałek. Kiedy właściciel Forda parkował swój samochód pod blokiem, jego uwadze nie umknęło podejrzane zachowanie grupy młodych osób. Gdy tylko wszedł do klatki schodowej, sprawcy podbiegli do jego pojazdu, zarysowali ostrym przedmiotem karoserię i wybili tylną szybę.

chuligani
Zatrzymanymi okazały się dwie młode kobiety w wieku 26 i 19 lat oraz ich 24-letni wspólnik · fot. KMP Bielsko-Biała


Pokrzywdzony wspólnie z krewnym ruszył w pościg za wandalami. Mężczyźni ujęli sprawców kilka przecznic dalej, na bielskiej ul. Gorkiego i przekazali ich w ręce stróżów prawa. Zatrzymanymi okazały się dwie młode kobiety w wieku 26 i 19 lat oraz ich 24-letni wspólnik.

Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 0,5 do 2 promili alkoholu. Sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Szybko okazało się, że uszkodzili jeszcze jednego Forda zaparkowanego na ul. Majakowskiego. Spowodowali szkody, które właściciele oszacowali na blisko 2 tysiące zł. Kiedy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.