bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 18 lutego 2014
  • wyświetleń: 1756

Pijanych za kółkiem nie brakowało

Blisko 1500 skontrolowanych kierujących, z których 7 zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości - to efekty poniedziałkowej akcji "Trzeźwy poranek" prowadzonej przez policjantów z ruchu drogowego.

Celem akcji, która prowadzona była od wczesnych godzin porannych, była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

kontrola
W poniedziałki policjanci wnikliwie badają trzeźwość kierowców · fot. KMP Bielsko-Biała


Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta i powiatu. W czasie akcji mundurowi korzystali z urządzeń "alco blow", które służą do szybkiego sprawdzania dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości. Wystarczyło, że policjant skierował urządzenie do wnętrza samochodu i uzyskiwał wynik.

Podczas działań skontrolowano blisko 1500 kierujących. Policjanci zatrzymali aż 7 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Tuż po 6.00 w Bielsku-Białej na ul. Lipnickiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierowcę Fiata cinquecento, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zaledwie godzinę później na ul. Międzyrzeckiej w ręce policjantów "wpadł" 31-letni kierowca Seata.

Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 0,6 promila alkoholu. Na bielskiej ul. Andersa policjanci zatrzymali 31-letnią kierującą pojazdem marki Rover, której badanie alkomatem wykazało zawartość ponad promila alkoholu w organizmie. Podobnym wynikiem mogła się "pochwalić" 44-latka kierująca volkswagenem Golfem. Sprawczyni została zatrzymana przed 10.00 w Wilamowicach na ul. Piłsudskiego.

Wszyscy zatrzymani stracili już swoje prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.