bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2014
  • wyświetleń: 2540

Bielszczanka przeżyła cały wiek

Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Batycki i dyrektor Biura Rady Miejskiej Danuta Brejdak odwiedzili z gratulacjami i życzeniami panią Annę Pasterny, która 13 lutego ukończyła 101 lat.

Jubilatka urodziła się w Wapienicy i tam mieszka całe życie, mając w sąsiedztwie stary dom rodzinny. Pracowała w zakładach włókienniczych tylko przed wojną, a gdy wyszła za mąż i na świat przyszły dzieci, zajęła się domem i wychowaniem swojej czwórki - dwóch córek i dwóch synów.

urodziny
101. urodziny pani Anny Pasterny · fot. UM Bielsko-Biała


Dziś mieszka z najmłodszym synem Pawłem i jego żoną Anną, którzy z dużym sercem opiekują się seniorką. - Ja już nie mogę nic zrobić, ale rodzina robi wszystko. Żyjemy bardzo zgodnie, mam się dobrze - opowiadała jubilatka.

- Mama jeszcze do niedawna uprawiała ogródek, który był pasją jej życia, wybierała się na długie spacery po Wapienicy, aż pod las - podkreślał syn. Seniorka rodu doczekała się siódemki wnucząt, piętnastki prawnucząt i piątki praprawnucząt.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.