Wiadomości

  • 14 lutego 2014
  • wyświetleń: 1998

Ewakuacja na osiedlu Kopernika

W czwartek wieczorem ewakuowano 54 osoby z bloku mieszkalnego przy ulicy Jesionowej 11. Wszystko za sprawą wycieku gazu ziemnego ze studzienki.

Na miejsce przybyły służby PSP, policji oraz służby gazowe. Wyznaczono strefę niebezpieczną o promieniu około 100 metrów. Wstrzymano ruch na odcinku ulicy Jesionowej oraz Spółdzielców. Ewakuowano 54 osoby z budynku przy ul. Jesionowej 11.

Na czas prowadzonych czynności dla mieszkańców został podstawiony autobus, część mieszkańców udała się do rodzin. Po wykonaniu odwiertów i wentylacji stężenie gazu uległo zmniejszeniu. Po dokonaniu kolejnych pomiarów nie stwierdzono wycieku gazu i mieszkańcy mogli wrócić do budynku.

Teren został zabezpieczony przez służby gazowe. W piątek o godz. 07.30 prace pogotowia gazowego zostały wznowione celem ustalenia lokalizacji oraz przyczyny awarii.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.